NETWORK MARKETİNG DE KOPYALAMA NEDİR

NETWORK MARKETİNG DE KOPYALAMA NEDİR

Spread the love

Kopyalama, Network Marketing’in bütün felsefesini anlatır. Bu sektörde bilinen bir networker olmamız, ekonomik özgürlüğümüz olduğu anlamına gelmez. Bir kişinin %100 çalışması ile ekonomik özgürlü elde edilemez. Ancak kurduğumuz tüketim ağında bizim yaptığımızı kopyalayan binlerce kişi olursa o zaman ekonomik özgürlük olur. Usta işini iyi yapan değil, kendinden daha iyi usta yetiştiren kişidir. Bu sektörde de, işimizi kaç kişiye öğrettik, öğrettiğimizi öğrettiğimiz, kaç kişiyi motive ettiğimiz önemlidir. Bu iş takımımızda bizden daha iyi kişiler olmasını isteyeceğimiz harika bir iştir.

Eğer ki ekonomik özgürlüğe sahip olmak istiyorsak takımımızdakiler bizden daha iyi olmalılar. Sunum yapacak daha iyi teknikler geliştirmeliler bizim yapmadığımız kadar çok kişinin kaydını yapmayı başarmalılar ve biz bundan dolayı çok mutlu olmalıyız.

Çünkü bütün puanlar bize de geliyor, bizim komisyonumuz da artacak, onların komisyonları da artacak. Kazan-kazan durumu ve hepimiz böylece ekonomik açıdan özgür oluyoruz. Yani kopyalama kavramı Network Marketing’de bildiğimiz her şeyi paylaşmamız anlamına geliyor. Eğitim vermeliyiz ve güçlendirmeliyiz.

Bizim yapmamız gereken: Bilgi birikimimizi, bilgeliğimizi, tecrübemizi takımımızdakilerin ekonomik özgürlük yolculuklarında onlarla paylaşmaktır. Hiçbir bilgiyi saklamamalıyız. Takımımızdakilerle saatlerce oturmalıyız, onlara yol göstermeliyiz, onlara paylaşmalıyız. Bunun nedeni daha fazla kendimizin bir kopyasını yapmaktır. Kendimiz gibi daha fazla liderler yetiştirmeliyiz. Network Marketing’e inanan, güçlü ve sürdürülebilir daha fazla networker yetiştirmeliyiz.

Bizim gibi ya da bizden daha iyi insanlar yetiştirmeliyiz. Bilgimizi, tecrübelerimizi paylaşmalıyız ve her şeyi aktarmalıyız. Böylece bizim gibi daha çok insan yetiştirmiş oluruz. Ne kadar çok insan yetiştirirsek o kadar çok para kazanırız, ekonomik özgürlüğe o kadar çok yaklaşırız. Bu gerçekten ciddiye almamız gereken bir felsefedir. Network Marketing, düşünme şeklimizi değiştirmemizi gerektirir.

Yazar hakkında

bizimfikret administrator

Bir cevap yazın